Przejdź do treści

POPRZEDNIE EDYCJE

Zobacz co na temat projektu SMNS mówią uczestnicy poprzednich edycji 🙂

SMNS to projekt, który umożliwia młodym badaczom nie tylko poszerzenie wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących funkcjonowania i organizacji kształcenia w Szkołach Doktorskich, ale też nawiązanie nowych znajomości z interesującymi ludźmi, zaangażowanymi naukowo. Cykl szkoleń to garść konkretnych informacji, które mogą okazać się nieocenione w dalszym toku kształcenia. Nikt nie rozumie lepiej problemów i wyzwań z jakimi muszą mierzyć się młodzi naukowcy niż inni doktoranci - organizatorzy SMNS. Udział w Szkole był dla mnie niesamowitym, nowym doświadczeniem. Jeśli tylko masz okazję, nie wahaj się, aplikuj!
Miron Gieniec
Instytut Botaniki im. W. Szafera
Polskiej Akademii Nauk
Miałam przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu 3-6.02.2022. Seria szkoleń i warsztatów poszerzyła moją wiedzę na temat zagadnień prawnych – związanych z funkcjonowaniem szkół doktorskich, prawami i obowiązkami doktoranta oraz prawem autorskim. Spotkanie z samorządowcami z całej Polski zapoczątkowało wiele dyskusji na temat dobrych praktyk w samorządach uniwersyteckich. Odbyte rozmowy pozwoliły mi na stworzenie bazy pomysłów do realizacji na mojej uczelni, pozyskanie inspiracji i nawiązanie współprac. Było to jednak przede wszystkim spotkanie ze wspaniałymi, pełnymi pasji ludźmi. Serdecznie zachęcam każdą zainteresowaną osobę do udziału w SMNS!
Kamila Brodzińska
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Szkoła Doktorska Nauk Społecznych
Uniwersytet Jagielloński
Projekt SMNS pomógł mi uporządkować wiedzę na temat przepisów dotyczących doktorantów. Dzięki spotkaniu informacyjnemu dla doktorantów mojej uczelni, miałam okazję podzielić się zdobytą wiedzą z innymi. To świetne wydarzenie dla osób, które interesują się swoimi prawami, chcą zaangażować się w życie swojego samorządu i poznać ludzi o podobnych aspiracjach.
Anna Smolarska
Szkoła Doktorska
Instytut Biologii
Samodzielna Pracownia Biologii Nowotworu
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Uważam że nie można przegapić takiego wydarzenia jak SMNS, cykl szkoleń wyposażył mnie w niesamowicie cenne narzędzia oraz umiejętności który ułatwiają mi realizację doktoratu. Moim zdaniem najważniejszy czynnik który powinien każdego przekonać to ludzie, SMNS to jedna z niewielu okazji gdzie można nawiązać bliskie relacje z reprezentantami różnych dyscyplin naukowych, poszerzyć swoje horyzonty a do tego świetnie się bawić 🙂
Kamil Kucharski
Szkoła Doktorska Nauk Inżynieryjno-Technicznych
Politechnika Rzeszowska
Udział w Szkole Młodego Naukowca-Samorządowca to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów organizacyjnych, ale także rozwinięcia kompetencji niezbędnych w działalności naukowej. Uczestnictwo w projekcie stwarza rewelacyjne warunki do nawiązania interdyscyplinarnych i ponadregionalnych relacji z doktorantami z wielu jednostek w Polsce. To świetna okazja do rozpoczęcia i rozwinięcia działalności na rzecz uczelnianego i ogólnopolskiego ruchu doktoranckiego!
Michał Klimczyk
Szkoła Doktorska Nauk Inżynieryjno Technicznych
Inżynieria mechaniczna
Politechnika Rzeszowska
Czy warto aplikować do SMNS? ZDECYDOWANIE! Projekt ten jest świetną okazją do poznania doktorantów z całej Polski, z najróżniejszych dziedzin nauki. Muzyka? Transport? Architektura? Biologia? Jasne! W projekcie uczestniczył nawet ksiądz i lekarz. Prowadzisz oryginalne badania? Zaskocz się, jakie badania prowadzą inni. A wszystko okraszone świetnym miejscem i pysznym jedzeniem. A co najważniejsze: solidną dawką zagadnień prawnych i informacji niezbędnych w życiu doktoranta.
Jaromir Karol
Instytut Nauk Medycznych
Szkoła Doktorska
Uniwersytet Rzeszowski
Miałem przyjemność uczestniczyć w cyklu szkoleń Szkoła Młodego Naukowca Samorządowca organizowanym przez Krajową Reprezentację Doktorantów w 2022 roku.
Tematyka szkoleń porusza bardzo ważne kwestie związane z prawami i obowiązkami doktorantów. Treści są tak dobrane, aby przekazać kluczowe informacje w atrakcyjny sposób. Pozwala mi to obecnie efektywniej działać w uczelnianym samorządzie.
Ogromnym plusem jest dobór osób prowadzących szkolenia. Są to nieprzypadkowi ludzie, którzy z ogromną pasją i oddaniem opowiadają o temacie. Na uwagę zasługują szkolenia dodatkowe z umiejętności miękkich. Jestem pod wrażeniem jak wiele nowego dowiedziałem się w tematach jak protokół dyplomatyczny, kreowanie wizerunku w sieci czy popularyzacja nauki.
Organizacyjnie perfekcja w wykonaniu Małgorzaty Kuczery. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Każdy element jest starannie przemyślany i zaplanowany. Bardzo dobra komunikacja. Uczestnicy to ambitna grupa ludzi reprezentujących różne dyscypliny i rejony Polski co sprawia, że wolny czas mija przy fascynujących dyskusjach.
Bardzo polecam, warto!
Artur Budzyński
Inżynieria Lądowa i Transport
Szkoła Doktorska
Politechniki Śląskiej
Bardzo chciałam podziękować za możliwość udziału w projekcie smns. Pragnę podkreślić, że jestem pełna podziwu za prowadzenie takiego cyklu szkoleń dla doktorantów. Duża partia materiału – cennych informacji – przedstawiona w przystępny sposób.
Julia Wójcik-Madej
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Szkoła Młodego Naukowca - Samorządowca to świetny projekt skierowany dla doktorantów. Poprzez udział w tym wydarzeniu znacząco poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu praw i obowiązków doktorantów, samorządności doktoranckiej czy sprawnego poruszania się w bazach naukowych. Nawiązałem również wiele nowych znajomości i przyjaźni utrzymywanych do dzisiaj. Serdecznie polecam wszystkim doktorantom udział w SMNS!
Michał Lech
Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Politechnika Lubelska
Zdecydowanie polecam udział w SMNS! Dzięki szkoleniom zdobyłam wartościową wiedzę nie tylko z zakresu zagadnień prawnych dotyczących kształcenia doktorantów w Szkołach Doktorskich, ale także na temat aspektów prawa autorskiego oraz samorządności doktoranckiej. Ponadto dowiedziałam się wiele o zarządzaniu projektami i dorobkiem naukowym, co z pewnością pomoże mi w efektywniejszej realizacji moich badań. Jednak SMNS to przede wszystkim spotkania i dyskusje z pełnymi zaangażowania ludźmi z całej Polski. Przyjazna atmosfera sprzyjała wymianie doświadczeń i nawiązywaniu interesujących znajomości. Wszystko razem spowodowało, że bardzo pozytywnie wspominam tamten czas i zachęcam każdego do uczestnictwa w kolejnych edycjach 😃
Julia Milewicz
Instytut Transportu
Politechnika Poznańska
Jako uczestniczka poprzedniej edycji SMNS mogę powiedzieć, że zgłoszenie się na to szkolenie była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć 😀 Jestem w Uczelnianej Radzie Samorządu Doktorantów na swojej uczelni i wiedza odnośnie Szkół Doktorskich, ich funkcjonowania, praw doktoranta i możliwości jakie otwiera nam doktorat jest niezbędna w celu niesienia pomocy innym doktorantom. Dzięki temu szkoleniu dowiedziałam się wielu nowych i ciekawych rzeczy, które pomagają nie tylko mnie w moim kształceniu doktoranckim, ale również kolegom i koleżankom ze Szkoły Doktorskiej. Oprócz tego, poznałam mnóstwo świetnych osób, z którymi dalej utrzymuję kontakt, mogę wymieniać opinie i poglądy czy nawet w przyszłości rozpocząć współpracę naukową. SMNS daje ogromne możliwości rozwoju i poznawania doktorantów z całej Polski, także jak najbardziej warto wziąć udział w tym wydarzeniu.
Wiktoria Krakowiak
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
1) szkoda młodego naukowca samorządowca daje szansę na wymianę doświadczeń pomiędzy doktorantami z różnych uczelni, ponieważ chociaż wszyscy realizują doktorat, to jednak specyfika dziedzin, wydziałów, uczelni i indywidualnej pracy z promotorem sprawia ze praca nad każdym doktoratem jest inna.
2) SMNS daje tez możliwość wyposażenia się w istotna wiedzę z zakresu prawnych aspektów szkół doktorskich, publikacji czy grantów, która jest w szczególności przydatna dla doktorantów pierwszego roku, w szczególności, ze nie każda uczelnia daje możliwość odbycia takich kursów/wyposażenia się w taka wiedzę
3) Projekt SMNS jest bardzo dobrze zorganizowany, przesył informacji, miejsce szkolenia, atmosfera, kontakt z organizatorami przebiegał bardzo dobrze.
Marta Smektała
Wydział Architektury
Szkoła Doktorska
Politechnika Wrocławska
Wiedza uzyskana dzięki udziale w SMNS przydaje mi się na co dzień, pomagając mi efektywniej działać jako samorządowiec, rozwijać się jako naukowiec i kształcić się jako doktorant. Nie ma znaczenia jaką dyscyplinę reprezentujesz - na pewno się tu odnajdziesz!
Anna Brzostowska
Wydział Nauk Biologicznych
Szkoła Doktorska
Uniwersytetu Wrocławskiego
Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca to fantastyczna inicjatywa, pozwalająca młodym naukowcom na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu kształcenia w Szkołach Doktorskich, a przede wszystkim na nawiązanie nowych znajomości z doktorantami z całej Polski. Szkolenia prowadzone są profesjonalnie i rzeczowo, a wyniesione z nich informacje naprawdę przydają się w codziennym życiu doktoranta. W trakcie wydarzenia panuje bardzo przyjazna i bezstresowa atmosfera, przez co udział w nim jest przyjemnością dla każdego z uczestników. Serdecznie polecam wszystkim aplikować do projektu SMNS, bo naprawdę warto!
Patryk Bezkosty
Szkoła Doktorska
Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
Katedra Chemii Krzemianów i Związków Wielkocząsteczkowych
Byłem uczestnikiem SMNS w roku 2022. Uczestnictwo to daje przekrojowy obraz różnych dziedzin doktoratów w Polsce. Z pełnym przekonaniem mogę polecić wszystkim aplikowanie do SMNS, gdyż daje ono niecodzienną okazję do zdobycia wiedzy praktycznej w zakresie unormowań prawnych dotyczących doktorantów, sposobów ubiegania się o granty badawcze, a także wiedzy z dziedziny prawa autorskiego. Zarówno sposób organizacji SMNS, jak i wspaniała atmosfera towarzysząca SMNS z pewnością pozwoli zwiększyć świadomość polskich doktorantów, dając im garść praktycznych informacji, potrzebnych w dalszej karierze naukowej. Ponadto zdobyta wiedza i jej obowiązek przekazania innych doktorantom i zainteresowanym studentom w macierzystej uczelni powoduje, iż kształcenie doktorantów - w mojej ocenie - zyskuje nową, lepszą jakość.
Tomasz Kuboń
Szkoła Doktorska
Współczesnego Wykonawstwa Muzycznego
Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
Serdecznie zachęcam wszystkich, którzy jeszcze się nie zdecydowali na rejestracje do projektu SMNS, żeby to zrobili! Wydarzenie te jest świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat praw doktoranta oraz rozwoju swoich kompetencji miękkich. Dodatkowo gwarantuje, że podczas tych czterech dni poznacie mnóstwo osób reprezentujących różne dziedziny nauki, którzy zainspirują Was do podejmowania inicjatyw na rodzimych uczelniach.
Marcin Zając
Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu w Białymstoku
Będąc uczestnikiem SMNS nie tylko poznałem prawa i obowiązki doktorantów, ale również triki na cwaniaków którzy chcą uprzykrzyć życie doktorantów. Dzięki szkoleniom udoskonaliłem swoje zdolności wypowiadania się przed publicznością jak również odkryłem tajemnice dobrych wniosków grantowych. A przede wszystkim poznałem wiele ciekawych ludzi z którymi mam kontakt do dzisiaj.
Mateusz Baluk
Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Gdańskiego
Katedra Technologii Środowiska
Bardzo polecam udział w SMNS. Dla mnie była to okazja do poznania doktorantów z innych ośrodków naukowych oraz do integracji i wspólnego uczestniczenia w różnych warsztatach. Uczestnicy byli z różnych dziedzin nauki, więc bardzo ciekawie było posłuchać o ich badaniach podczas doktoratów. Poza tym, najbardziej przydatne były warsztaty z dziedziny prawa, które zostały przeprowadzone w bardzo przystępnej formie i uczuliły nas na to, na co powinniśmy zwracać uwagę jako samorządu doktorantów. To była zdecydowanie dobra okazja na rozwój
Katarzyna Dusiło
Instytut Chemii Fizycznej
Polskiej Akademii Nauk
SMNS to jeden z najlepszych projektów KRD. Umożliwia poznanie doktorantów z innych ośrodków i dyscyplin, którzy podzielają nie tylko naszą pasję do nauki, ale także zaangażowanie społeczne, zwłaszcza samorządowe. Jako najlepsze szkolenie wspominam to prowadzone przez Rzecznika Praw Doktoranta mgr Wojciecha Kiełbasińskiego o prawach doktoranta w teorii i praktyce. Jednak można było także zwiększyć swoją wiedzę o innych zagadnieniach nauki (np. evidence based medicine) i organizacji czy kształtować kompetencje miękkie. Doskonały Koordynator projektu zapewnia, że wszystko przebiega harmonijnie, ani chwila nie jest stracona a jednocześnie nie brak świetnych okazji do networkingu. Moim zdaniem udział w SMNS jest niezbędny dla każdego doktoranta-samorządowca.
Marcin Dorochowicz
Szkoła Doktorska
Nauk Społecznych Ars Rerum Socialum
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu